Поскільки Японія - це все ж таки країна високотехнічна, то для повного занудства опишу ще декілка речей, які мене пройняли:

Унітаз


Здавалося б пристрій досит баналний і сильно на психіку впливати не повинен. Але у японців є цілий культ унітазу. По-перше, у зливний бачок вода потрапляє через кран, прироблений зверху, таким чином економится вода, бо можна одночасно і помити руки. По-друге, там є купа електроніки: підігрів сидіння (як воно допомагає взимку, коли вдома +3 С), автоматичне включення вентиляції та сушки, і ще всякі зливання, змивання, обмивання і різні регулятори, призначення яких мені невідоме, бо вони підписані ієрогліфами. Я все збираюсь позичити цифровий фотоапарат у росіянина, сфотографувати це чудо і порадувати українску громадскість ;-).

По-третє, описана модель є лише середньої складності, у магазині, де є цілі ряди сидінь до унітазів, можна зустріти моделі з клавітурою мало, як не у компютера.

По-четверте, там є ВЕЛИКА червона кнопка. Ні, це не злив. Але що це, я не знаю. Може якась аварійна тривога на випадок землетрусу. Перевіряти - боюсь, а ну ж прийіде бригада рятувалників із швидкою допомогу, чи, ще чого доброго, спрацює катапульта.

Навігатор


Процентів 80 машин у Японії мают бортовий комп'ютер-навігатор, який показує карту із точним місцензаходженням машини і всіма дорогами навколо. В разі потреби можна задати початкову і кінцеву точки, а компютер проведе водія наикоротшим шляхом. У сучасніших моделей є ще база даних ресторанів, заправок, місць відпочинку, і т.д. І може з часом по дорозі компютер буде приставати із пропозицією згризти якесь суші у ресторані по дорозі, особливо, якщо цей ресторан заплатить виробникам комп'ютера за рекламу.

Смородомір


Вчора по телевізору показали пристрій для вимірювання інтенсивності смороду. Для чого він потрібен і думати не хочу, але це в цілому була історія про ферми, де у коровячі відходи додают спеціалні бактеріи, які переробляють продукт у щось корисне для сілского господарства, одночасно забираючи запах ! У стилі абсолютної прямолініиності і негидливості, рекламна анімація показала, як хороші бактерії поїдают продукт, переробляючи його у міндобрива, не даючи поганим бактеріям до нього добратись.