Українська громада Японії “Краяни” заснована в 2000 році.
З квітня 2021 року організація офіційно зареєстрована в Токіо, Мінато ку під назвою “Японсько-українська Асоціація дружби “КРАЯНИ” (скорочено НПО «Краяни») Реєстраційний номер 0104-05-019694
Найвищим керівним органом організації є загальні збори членів організації. Виконавчим органом організації є Рада директорів організації, яку очолює Президент організації.
Робота НПО Краяни спрямована на розширення міжнародного співробітництва між Японією та Україною в галузях культури, мистецтва та освіти. НПО Краяни співпрацює з організаціями, що сприяють розвитку міжнародних культурних зв’язків та зміцненню партнерських стосунків між нашими країнами.
НПО Краяни проводить заходи за участі широкої громадськості Японії, залучаючи до своєї роботи українців, що проживають у Японії, тим самим сприяючи їх згуртуванню.
Метою створення організації є:
- надати майданчик та можливість для міжнародного спілкування;
- сприяти розвитку співпраця українців та японців;
- надати можливість представникам всіх національностей ознайомитись з українською культурою, як частиною світової культури;
- навчати мови, культури, збереженню традицій не тільки українських дітей, які проживають в Японії, а й знайомити дітей інших національностей з багатою історією та культурою України.
НПО Краяни готові до партнерства та співробітництва з організаціями, які розділяють спільні цінності, підтримують розвиток міжнародних культурних зв’язків та зацікавлені в популяризації та поширенні знань про Україну в сферах культури, освіти, науки, мистецтва тощо.